Yok Artık Diyeceğiniz İşkenceler

Bu yazımda tarih boyunca kanınızı donduran işkenceler ‘den bahsedeceğim. Eski tarihlerde birini konuşturmak için veya sırf zevk için yapılan işkenceler var. Okurken yok artık  bu kadarda insafsızlık olmaz ne kadarda merhametsiz olduk dediğinizi duyar gibiyim.  O zaman geçelim….

1-Heretikler Çatal

işkenceler

Çin’in en meşhur işkencelerinden bir mahkum ayak üstünde günlerce uyanık bekletilir. Uyuduğu anda ise ölür…

2-Kazığa Oturtma

işkenceler

Romanya’da uygulanan bir teknik Mahkum Kazığa oturtularak can verir.

 

3-Göğüs Kerpeteni

işkenceler

Kadınlar üzerinde uygulanan bir teknik. Acı vermek için yapılmış alet, kadınların göğüslerini anında vücutlarından koparıyor ve kan kaybından öldürüyor. Genellikle zina ve kürtaj suçlarında kullanılıyor.

4- Kafa Presi

işkenceler

Mahkum düz bir zemine yatırılır ve kafasına demir kemer geçirili. Yavaş kıstırılır başta dişleri kırılır.Daha sonra kafası ezilir. Bu yöntem genellikle itiraf ettirmek için kullanılıyordu.

5-Burun İşkencesi

işkenceler

Yün bir ipliğe bir kaç tane düğüm atıyorlar mahkumun burnundan sokup ağzından çıkarıyorlar. Burun ameliyatı olan biri olarak söylüyorum tamponlar alınırken bile gözümden yaş gelmişti. Böylee bir acı yoktur.

6- Boğa İşkencesi

işkenceler

Kurban , Kapısı sadece dışarıdan açılan bir boğanın içine yerleştirilir. Ve Altında ki ateş yakılır. İçeride ki kurban tavaş yavaş yanarak ölür. çığlık seslerini de boğa seslerine dönüştüren bir akustik aparat mevcut.

7-Deri Yüzme

işkenceler

 

Suçlu kişinin derisi yüzülür ve bu şekilde denize atılırdı.

Bu kadar işkence yeterli sanırım. Yazana kadar miğdem bulandı ve bu kadar acımasız olamayız diye söylendim durdum .Her ne kadarda suçlu olsalarda işkence çektirerek uzun sürede öldürmek doğru değil.

2 thoughts on “Yok Artık Diyeceğiniz İşkenceler

Bir Cevap Yazın