Uzaya Gönderilen İlk Araba : Tesla Roadster

Uzaya Gönderilen İlk Araba : Tesla Roadster , ABD merkezli bir roket üreticisi olan SpaceX, içinde Tesla Roadster olan dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’ı uzaya gönderdi.

tesla roadster

Saturn 5’ten bu yana en yüksek taşıma kapasitesine sahip roketin ağırlığı 2 bin 250 ton. Elon Musk ‘ın bir girişimi olan bu proje Tesla için güzel bir reklam oldu. Fakat bu kadar maliyetli bir işe kalkışmak ne kadar doğru tartışılır. Bu fırlatış nerden baksak 100 milyon dolara mal olmuştur.

Tabiki bu Elon Musk ‘ ın kendi seçimi parası var ki gönderiyor.

Araçtan Bahsedelim:

Uzaya Gönderilen İlk Araba  Tesla Roadster Aracı kırmızı renk ve dayanıklı olsun diye tekerlekleri uzay giysilerinden yapılmış aracın sürücüsü bir manken. Yolcunun kemerini de takmışlar bir mesaj niteliğinde  uzayda bile kemer tak hayata tutun.

tesla roadster

Ayrıca Araçta uzaylılar tarafından bulunursa diye ”İnsanlar tarafından Dünya’da yapılmıştır ” diye bir not’da var. Arabanın ön konsolunda’da “panik olma” diye bir yazı var …

Aracın fotoğrafları ne kadarda gerçek değil gibi dursa da fotoğraflar gerçek…

Uzayda’ki Tehlikeler

Peki Tesla Roadster ‘ı uzayda radyasyondan başka ne gibi tehlikeler bekliyor. Uzayda  başıboş şekilde küçüklü büyüklü Asteroid’ ler var . Ve bu Asteroid’ler bazen kurşundan hızlı bir şekilde ilerliyor. Eğer Uzaya Gönderilen İlk Araba : Tesla Roadster isabet ederse Tesla Roadster’ın uzay macerası çabuk bitebilir.Eğer isabet etmezse bile uzayda bulunan radyasyon otomobilin içinde bulunan karbon bölgelerini parçalayacak ve bu şekilde araba parçalara ayrılacak… Her ne olursa olsun ilk’ler unutulmaz. Elon Musk’da reklamını güzel bir şekilde yaptı…

 

 

 

 

Related Post

One thought on “Uzaya Gönderilen İlk Araba : Tesla Roadster”

Bir Cevap Yazın