Unutulmayan Küçük Prens Sözleri

Unutulmayan Küçük Prens Sözleri. Küçük prens kitabını duymayan yoktur içinde gerçekten çok güzel ve anlamlı sözler vardır. Şimdi sizlere beğendiğim sözleri paylaşacağım.

Unutulmayan Küçük Prens Sözleri

Unutulmayan Küçük Prens Sözleri1-  “Bir gün,” demiştin bana, “günbatımını tam kırk dört kez izledim!”
Sonra da, “Biliyor musun,” diye ekledin. “İnsan günbatımını çok üzgün olduğunda seviyor.”

2- Kelebeklerle tanışmak istiyorsam, bir iki tırtıla katlanmayı öğrenmek zorundayım. Kendini yargılamak başkalarını yargılamaktan daha güçtür. Kendini yargılamayı başarabilirsen gerçek bir bilgesin demektir.

3- “İnsan herkesten verebileceklerini istemeli. Bir otoritenin kabul görmesi mantıklı olmasına bağlıdır. Eğer halkınıza gidip kendilerini denize atmalarını emrederseniz size isyan ediverirler. Bana gelince… Emirlerime uyulmasını istemek benim hakkım. Çünkü ben mantıklı emirler veriyorum.”

4- Öyleyse sen de kendi kendini yargılarsın. En zoruda budur. İnsanın kendisini yargılaması, başkasını yargılamasından çok daha zordur.

5- Kendini beğenmiş adamlar övgü sözleri dışında bir şey duymazlar çünkü.

6- İnsanların arasında da yalnızdır insan

Unutulmayan Küçük Prens Sözleri7- Tilki “Yani,” dedi, “örneğin sen benim için hâlâ yüz bin öteki çocuk gibi herhangi bir çocuksun. Benim için gerekli de değilsin. Senin için de aynı şey. Ben de senin için yüz bin öteki tilkiden hiç farkı olmayan herhanngi bir tilkiyim. Ama beni evcilleştirirsen, birbirimiz için gerekli oluruz o zaman. Benim için sen dünyadaki herkesten farklı birisi olursun. Ben de senin için eşsiz benzersiz olurum….”

8- Ama senin saçların altın sarısı. Beni evcilleştirdiğini bir düşün! Buğday da altın sarısı. Buğday bana hep seni hatırlatacak. Ve ben buğday tarlalarında esen rüzgârın sesini de seveceğim…”

Unutulmayan Küçük Prens Sözleri9- “Aynı saatte gelmen daha iyi olur,” dedi tilki. “Örneğin sen öğleden sonra dörtte geleceksen, ben saat üçte mutlu olmaya başlarım. Mutluluğum her dakika artar. Saat dörtte artık sevinçten ve meraktan deli gibi olurum. Ne kadar mutlu olduğumu görmüş olursun. Ama herhangi bir zamanda gelirsen yüreğim saat kaçta senin için çarpacağını bilemez. İnsanın belli alışkanlıkları olmalı…”

10-  “İşte sana bir sır, çok basit bir şey: İnsan yanlız yüreği ile doğruyu görebilir. Asıl görülmesi gerekeni gözler göremez.”

Unutulmayan Küçük Prens Sözleri11-  “Yıldızlardan birinde ben yaşıyor olacağım. Ben gülüyor olacağım bir tanesinde. Ve geceleyin gökyüzüne baktığında bütün yıldızlar gülüyor gibi olacak… Yalnızca senin gülen yıldızların olacak!”

Beğendiğim 11 tane Unutulmayan Küçük Prens Sözleri bunlardır eğer sizinde varsa aklınızda yorumda belirtebilirsiniz.

2 thoughts on “Unutulmayan Küçük Prens Sözleri

  1. İnsanların artık hiçbir şeyi anlamaya vakitleri yok. Onlar her şeyi tüccarlardan satın alıyor. Ama dost satan tüccar olmadığı için artık insanların dostları yok.

Bir Cevap Yazın