Toplumda Kadın Neden Mi Değerli ?

Toplumda Kadın neden mi değerli ?

Toplumda Kadın neden mi değerli ? Bugünkü yazım kadınlar günü hakkında olacak.Başta Annem olmak üzere bütün kadınların kadınlar gününü kutlarım… Kadınlar yaşamamızda o kadar önemli bir yere sahip ki .Her yerdeler aslında.Arkamızı çekip çevirirler.Ben kendimi toplu zannediyordum meğerse ben dağınıkmışım bunu eve çıktığım zaman anladım Annem topluyormuş hep arkamı.

Hayatın her alanında bize destek olurlar moralimiz bozuk olduğu zamanlarda bize moral olur , neşemizi yerine getirmeye çalışırlar.Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır sözü boşuna değil gerçekten size destek veren bir kadın varsa arkanızda şanslısınız demektir.

Toplumda Kadın Neden Mi Değerli

Buraya kadar güzel konuştum bundan sonra ki yazımda kadına şiddetle ilgili düşüncelerimi yazacağım.Öncelikle hiç bir kadın şiddeti haketmez haksız olsa bile kadına şiddet göstermeye hakkımız yok.Konuşa konuşa anlaşmak sorunları çözmek varken şiddetle hiç bir yere varamayız. Sadece edepsizlik yaparak fiziken güçlü olduğumuz için onları bastırmış oluruz.

Ve buda hiç bir şeyi çözmeye yetmez sadece kendimizden uzaklaştırmış oluruz. Ve bir kadın size olan güvenini kaybederse bir daha hiç kazanamayabilirsin.

Toplumda Kadın neden mi değerli ?  Çünkü bir kadın aldığı solukla değil verdiğin güvenle yaşar. sana olan güvenini kaybetmeyin onlar bizden çok çok daha iyi biliyor sevmesini ve bizi bizden daha güzel seviyorlar.Neşet Ertaş ne güzel söylemiş kadınlar insandır bizler insanoğlu diye..

 

Toplumda Kadın Neden Mi Değerli

 

Bir kadını ortadan ikiye böl, yarısı annedir, yarısı çocuk. yarası sevgili, yarası aşk. duyanlar bunu bilmez, görenler anlamaz bunu. yarısı rivayettir, yarası gece

 

 

 

Bir Cevap Yazın