Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir

Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir ? Arkadaşlar Bugünkü yazımda sizlere süper setten bahsedeceğim. Kasları şaşırtmak için kullanılan bir yöntem iki tane hareketi ara vermeden arka arkaya yapmaya denir.  İki farklı tekniği vardır.

 

Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir

Agonist Süper Set :  İki farklı hareketin aynı bölgeyi etkilemesidir. Mesela Dumbell press ve Dumbell Fly ‘ı peş peşe yapmak

Antagonist Süper Set :  İki farklı hareketin farklı bölgeleri çalıştırması.Mesela ön kol ardından arka kol veya bel, karın gibi zıt bölgelerin aynı anda çalışılması

 

Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır ?

Örnek vererek anlatacağım  Dumbell press hareketi yapıyoruz hiç beklemeden Dumbell Fly hareketini yapıyoruz tekrarlar size kalmış girdiğiniz ağırlığa göre ayarlarsınız 8-12 tekrar arası uygundur. iki hareketi yaptıktan sonra 60- 120 saniye arası dinleniyoruz ve ikinci sete başlıyoruz. Kaç set gireceğiniz yine size kalmış 3 yada 4 set girebilirsiniz.

Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir Kimler Yapmalı ?

Arkadaşlar spora yeni başlayanlar kesinlikle yapmasın. Çünkü çok fazla kasları zorladığı için sakatlanma ihtimali çok yüksek spor hayatınızı başlar başlamaz bitirmeyin 🙂  1-2 ay çalıştıktan sonra  yapmaya  başlayabilirsiniz.

Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir ?

1-Kasları şaşırtmak için uygulanan muhteşem bir yöntem.

2-Kasların belirginleşmesini ve büyümesini sağlar

3-Yağ yakımını hızlandırır

4-Antremanın daha çabuk bitmesini sağlar.

5-Kasların daha fazla pump olmasını sağlar.

 

4 thoughts on “Süper Set Nedir Faydaları Nelerdir

Bir Cevap Yazın