Stephen Hawking Kısaca Kimdir ?

Stephen Hawking Kısaca Kimdir ? Stephen Hawking deyince aklınıza ilk olarak ne gelir bilmiyorum. Fizik dehası mı dersiniz yoksa yüksek espiri seviyesi ve yüksek zekası mı ?

 

Bana göre Stephen Hawking yeryüzündeki en zeki insanların ilkinde geliyor. Fizik ve uzay üzerine yaptığı çalışmalar kendi ismini verdiği teoriler Hawking radyasyonu gibi ürettiği pek çok fikir şuan ki fizikçilerin yolunu aydınlatmaya yetmiş ve artmış durumda. Basılan kitapları tam olarak okuyan var mıdır bilinmez ama Zaman’ın Kısa Tarihi adlı kitabında Evren’in büyük patlamadan Kara deliklere kadar herşeyine detaylı bakması inceleyip sunması insanı şaşırtacak derecede bir zekaya sahip olduğunun göstergesidir.

 

Stephen Hawking çok zeki bir insandı.

stephen hawking kısaca kimdir

Tabii ki zeka bir yana Stephen Hawking’i sizlere anlatmamın en büyük sebeplerinden birisi; motor nöron adıyla bilinen ALS hastalığına

yakalanıp, 3 yıl maksimum ömrü kaldığının söylenmesinin ardından bu hastalığı atlatması ve bunu dalga konusu yapması. Evet hayat karşısına zorluk çıkarttı ama kendisi Eski hayatım sıkıcı gelmeye başlamıştı daha iyi oldu şeklinde belirtti.

 

 

stephen hawking kısaca kimdir

 

Bu yaşadığı hayattan ders çıkarmak onun ilkesiydi belki de. Belki de onu bizden farklı yapan fiziksel engeli değil hayata bakış açısı olmuştu. Herşeyin başında hayata bakış açımız gelmez mi ? Biz hayata hangi pencereden bakarsak oyuz aslında…

 

 

Bir diğer yazımız Çocuklara Neden Kod Yazdırmalıyız….

Bir Cevap Yazın