Ölümcül Biceps Antrenman Programı -1

Ölümcül Biceps Antrenman Programı -1 yazıma hoşgeldiniz. Biceps ‘lerim neden büyümüyor ? Çalışıyorum ama hissetmiyorum acaba gelişmiyor mu dediğinizi duyar gibiyim bugün sizlere güzel bir biceps antrenmanı haırlayacağım. Bu antremanı 1-2 ay kullanın daha sonrasında kaslar bu atrenmana alışmış olacak ve ardından hazırlamış olduğum biceps antermanı-2 programına geçiş yapın.

Şimdilik bütün bölgeler için 4 antrenman programı hazırlamayı düşünüyorum.Eğer güzel okunma olursa program sayısını arttıracağım. İlk hareketle başlayalım. Öncelikle biceps çalışırken önemli bir teknik var çekişler hızlı çekilir bırakmalar yavaş bırakılır. Bu aslında biceps çalışmanın inceliğidir. Bu kurala dikkat ediniz.

1- Dumbbell Alternate Bicep Curl

 

Bu hareketi 4 set yapacağız ve ağır kilolarla gireceğiz 8-10 tekrar arası. Son seti Drop set yapacağız.Setler arası 40-50 sn dinlenin.  Drop set hakkında daha önce yazı yazmıştık. Bilgi almak için o yazımızı okuyabilirsiniz.

 

2-CONCENTRATION CURL

concentrail curl

  1. Hareketimiz concentration curl bu hareketi 3 set yapacağız. 10-12 tekrar arası yeterlidir.Setler arası 40-50 sn dinlenin. Yine bu harekette dumbell’ı bırakırken yavaş bırakmaya dikkat edin.

 

3-Ez-Bar Reverse Curl  +  Hammer Curl

ez-bar reverse curlhammer curl

 

 

3 ve 4. hareketlerimizi Süper set gireceğiz. Eğer Süper setin ne olduğunu biliyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bu iki  hareketi 8 tekrar gireceğiz. hareketler arası dinlenmeyin. Setler arası ise bir dakika dinlenin.

 

 

Arkadaşlar Antrenman programı serisinin ilkinin sonuna geldik. Benimde bizzat uyguladığım programlar bunlar verim almasam yazmazdım amacım faydalı olabilmek zaten çevremdekilere yardımcı olmaya çalışıyorum. inşaAllah faydalı olabilmişimdir. Sağlıcakla kalın…

 

 

One thought on “Ölümcül Biceps Antrenman Programı -1”

Bir Cevap Yazın