Helal Kazanç neden önemlidir ?

Helal Kazanç neden önemlidir ? Günümüzde dikkat edilmeyen bir başka sorun helal kazanç konusu insanlar artık kazandığı paranın helaline haramına bakmaktan çok ne kadar para kazandığına bakar oldu.

Helal Kazanç Eskiden insanlar az para kazanıyım ama öz kazanayım derdindeydi. Şuan durum bunun tam tersi ne kadar çok kazanırsam o kadar kâr diye bakıyorlar. Fakat bilmiyorlar ki helal kazanılan 1000 TL bile haram kazanılan 2000 TL den daha hayırlıdır daha verimlidir.Helal Kazanç

Esnaf tartıda ,fiyatlarda hile yapıyor . Çalışan işçi çalıştığı yere kazık atıyor. Usta işini iyi yapmıyor , gelişigüzel yapıyor. Kimse çalıştığı ekmek kapısına gereken önemi vermiyor. Burası benim ekmek kapım demiyor. Oysa ki bilmiyorlar ki çalıştığı yer olmasa nereden ekmek yiyecekler.Önemli olan senin ne iş yaptığın değil o işi nasıl yaptığın.

Küçük önemsiz bir iş yapsan bile sonunda Allah rızası varsa eğer sen o işine gereken değeri verirsen eğer emin olun huzuru bulacaksınız.Evin bereketidir helal kazanç , islamda ibadettir helal kazanç.Eğer bu dediklerimi uygulamazsak gereken önemi göstermessek ne mi olur ?  İnsanlar birbirine güvenmez.

helal kazanç

 

Eskiden insanlar 10 dakika bir yere gidecekleri zaman dükkânı kapatmazlarmış. Müşteri kapıda ki kilidi görüp te soğumasın diye oysa şimdi ne güven kaldı ne

başka bir şey. Artık kilit üstüne kilit vuruyorlar.  Demem o ki bunun sebebi biziz çalıştığımız yere ihanet etmemiz ve gereken önemi vermememiz. Allah sonumuzu hayır eylesin.

 

Related Post

Bir Cevap Yazın