Fitness Yapanlara Tavsiyeler

Fitness Yapanlara Tavsiyeler

Fitness Yapanlara Tavsiyeler. Bugün sizlere Fitness hakkında bilgi tarzında değilde tavsiye tarzında bir yazı yazacağım. Toplamda üç seneyi aşkın bir süredir  spor yapıyorum. Talihsiz bir olayda ameliyat geçirdim ve elime platin takıldı ara vermek zorunda kaldım. Fakat beni yıldırmadı bu olaylar daha çok hırslanmama sebep oldu. Tekrar spora başladığımdan beri 2 sene geçti ve şu an ki formum gayet yerinde ve tatmin edici.

Fitness Yapanlara Tavsiyeler

Günümüzde benimde sık sık gördüğüm bir olay var ve çok rahatsız oluyorum. Yaza 1 ay kala  spora başlıyorlar her şey çok iyi yerinde bir ay çalışıyor sonra bir şey olmuyor hiç bir değişim yok diye bırakıyorlar. Arkadaşlar yapılan en büyük hatalardan biri budur. Bir ayda kimse vücudundan bir şey beklemesin. Değişim için en az 5-6 aya ihtiyacınız var oda yavaş yavaş öyle bir anda sihirli değnek yok ki dokununca kas olsun.

Genetik işin Olmazsa Olmazı

Fitness için tabii ki genetik o kadar önemli ki genetik olmayan adamın işi çok zor 10 yıl spor yapsın genetiği olan adam 5 yıl spor yapsın ona yetişir belki de geçer. Bir de şöyle bir şey var Protein Tozu kesinlikle kas yapmıyor bilin istedim. Onunla ilgili ayrı bir yazı yazacağım sanki protein tozu kullanan onun sayesinde kas yapmış gibi yorum yapıyorlar ve çok yanlış bir yorum bu. Benim toplamda kullandığım süre 5 ay falandır  geri kalan sürede kullanmadım. Öyle çok bir etkisini görmedim gelişme hızımda da öyle ahım şahım  bir ilerleme yoktu…

 

Sakın Pes Etme

Fitness Yapanlara Tavsiyeler

Dediğim gibi kesinlikle pes etmeyin arkadaşlar sabır işidir ,  Emek işidir  dışardan kolay görünür fakat işin içine girenler bilir, Zordur zahmetlidir. Çok nankör bir spordur yemeği bırakırsın gelişim tersine döner. Çoğu zaman çıldırtır ama insanların sana bakışı değişir.  Belli bir zaman sonra alışkanlıktır gitmediğin gün sanki yemek yememişsin gibi kötü hissedersin kendini.

 

 

 

One thought on “Fitness Yapanlara Tavsiyeler”

Bir Cevap Yazın