Duman Bal Şarkısının Hikayesi

Duman Bal Şarkısının Hikayesi

Duman Bal Şarkısının Hikayesi bu şarkının gerçekten çok etkileyici ve üzücü bir hikayesi var. Duman dinleyenler bilirler şarkılarında hep bir acı ve hüzün vardır , umutsuzdur. Sebebi ise Kaan  Tangöze’nin ölümsüz aşkı Ahu Paşakay. Çok güzel aşk yaşayan bu ikili bu  büyük aşka, yoğun duygularla beraber elbette sık sık ettikleri kavgaları da dahildi.

 

Duman Bal Şarkısının Hikayesi

Duman yeni albüm tanıtımı için konser verirken Ahu mekana gelmemiş. Ama konseri arkadaşları telefondan dinletiyormuş. Gelmeme sebebi ise konser öncesi Kaan ile kavga etmeleri. Kaan’ın Tüm gözleri o gece Ahuyu arar ve tüm şarkıları ona ithafen seçer. “Ah haberin yok ölüyorum” gibi Gecenin ilerleyen saatlerinde bir haber gelir. Ahunun kendi odasında kendi asarak intihar ettiği öğrenilir ve bu sırada Kaanda “Bal” şarkısını söylüyordur. Kaan o günden sonra belli bir süre evden dışarı çıkmaz.

Kaan Ahu’ya balım diye seslenirmiş. Bu olaydan sonra Kaan ”Bal” şarkısını asla hiçbir konserinde söylememiş. Sadece bir kere açık hava konserinde seyircilere arkasını dönerek, gökyüzüne bakarak ve ağlayarak söylemiştir. Bal dışında Oje, Haberin Yok Ölüyorum, Kırmış Kalbini gibi şarkıları da Ahu ya yazmıştır.

 

Duman – Bal Şarkı Sözleri

Albüm Adı : Belki Alışman Lazım

Aşkım sen benim canımsın
Kanıma karışmış kanın
Söyle kimlerden kaçarsın
Boşuna durmadan ağlarsın

Yavrum sen benim balımsın
Tadına alışmış canım
Aaah güzelkuşum gir kanıma
Ben zaten sarhoşum

Nerdesin…sevgilim…

Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal
Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal

Artık sen benim canımsın
Canlı kalan tek yanımsın

 

Bir Cevap Yazın