Dev Set Faydaları ?

Dev Set yani diğer adıyla Giant set ölüm antremanları yapmak istiyorsanız mutlaka uygulamanız gereken bir set biçimi. Peki nedir bu dev set ? nasıl uygulanır ? artıları eksileri nelerdir ? bunlardan bahsedelim biraz.

Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Dev set art arda 2’den fazla hareketi dinlenmeden  uygulamaya denir. Eğer iki hareket uyguluyorsak buna Süper Set denir. Hiç dinlenmeden ara vermeden hareketi tamamlamaktır. Diğer bir tabirle bir kaç hareketi  hiç dinlenmeden yapmaktır. Bu çalışma stilinde karşıt kas gruplarını yada aynı kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Karşıt kas grubundan kastımız arka kol , ön kol veya  bel karın gibi.

dev set

 Teknikleri ?

Aynı kas grubundan kastımız da sadece ön kol sadece arka kol hareketlerini yapmamızdır. Fakat aynı kas grubunu ileri seviye sporcular çalışmaktadır.Eğer sporda yeniyseniz kesinlikle dev set yapmayın sakatlanma ihtimaliniz çok yüksek. Eğer bu sporda belli bir yere gelmemişseniz kesinlikle  girmeyiniz. Çalışmaya bir yoğunluk katmak için hem de yağ eritmek için gerçekten çok etkili bir yöntemdir.

 

Avantajları

1-Antremanın süresini olabildiğince kısaltır.

2- Yağ yakımını hızlandırır

3- Antremanın yoğunluğunu arttırır

4-Kasları olabildiğince yorar

5- Pump’ı arttırır

6- Antremanlarda aldığınız verim maksimuma çıkar

dev set

Diğer yazılarım :

Drop Set Nedir ? Nasıl Yapılır ? Faydaları Nelerdir ? 

Fitness a başlayacaklara ve yapanlara Tavsiyeler

Bir Cevap Yazın