Çocuklara Kod Yazdırmanın Önemli Nedenleri

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri adlı yazıma hoşgeldiniz. Bu yazıyı neden yazıyorsun ? Yazmanda ki amaç ne gibi sorular soracaksınız biliyorum.O yüzden hemen yazıya geçelim. Günümüzde çocuklara kod yazdırmakla igili hareketlilikler ve atılan adımlar var ve her geçen gün bu sayı artıyor.

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri Günümüz çocuklarına bakıyorum da bilgisayara oturdukları zaman tek yaptıkları şey oyun oynamak  sabahtan akşama kadar bilgisayarın başından kalkmayan bu çocuklar  kendilerine bir şey katmadıkları gibi içine kapanık asosyal bir şekilde yetişiyor. Demiyorum ki ben hiç oynamasınlar tabii ki, oynayacaklar sonuçta bunlar çocuk ama yeteri kadar oynayacaklar. Bilgisayarı  sadece oyun oynamak için değil kendine yararlı şeylerle uğraşarak  vakit geçirecekler. geçirecek en önemlisi kod yazmak. Peki çocuklara kod yazdırmanın onlara ne gibi katkısı olacak ve çocuklar kod yazarken neleri öğrenecekler.

 Kod Yazmanın Önemi

1-)Kodlama Eğitimi çocuğunuzun problemlere karşı nasıl hareket edeceğini öğretiyor. İleride karşısına çıkacak olan problemleri nasıl teker teker çözeceğini ve sonuca bağlayacağı hakkında yardımcı oluyor.

2-) Kodlama eğitimi çocuğunuzun takım çalışması , proje bazlı düşünmesini ve yaratıcılıkla ilgili işlerinde daha becerikli olmalarını sağlıyor.

3-) Kodlama eğitiminin çocukların gelecek kariyerleri için de büyük bir önemi var. En çok rağbet gören ve en iyi ücret verilen işlerin başında yazılım geliştiriciliği var

4-) Analitik düşünme becerileri kazandırır.

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri

5-) Çocuklara kod yadırmak onların Sistematik düşünmesini sağlar.

6-) Makinaların nasıl çalıştığını öğrenir.

7-) Yalnızca bu meslekte değil yaşamlarının tümünde fark yaratmalarını sağlar.

8 – ) Karmaşık ve işin içinden çıkılamayan işlerde. Önce bir durum raporu çıkarttıktan sonra bu problemleri sıraya koyarak önce bir karmaşıklaığı ortadan kaldırarak sıra sıra bu işe bitirmesini öğrenir.

9-) Kodlama yapmak insanın sabırlı olmasını sağlar.

10-) Ayrıca problemler karşısında yılmamayı ve her ne olursa olsun sonuca gidebileceğini öğretir.

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri

 

 

Çocuklara Kod Yazdırmanın önemli nedenleri konumuzun sınuna geldik. Bir sonraki yazımda çocuklara kod yazmak nasıl öğretilir püf noktaları ve kod öğrenebileceği birkaç site paylaşacağım…

4 thoughts on “Çocuklara Kod Yazdırmanın Önemli Nedenleri

Bir Cevap Yazın