Babam Ve Oğlum Film Yorumu

Babam Ve Oğlum Film Yorumu . Gelmiş geçmiş en iyi dram filmidir Babam ve Oğlum. Aşırı duygusal biri olarak söylüyorum her izlediğimde bende aynı etkiyi bırakan bir film. İlk izlediğim zaman sene 2008 falan dı 11 yaşındaydım beni haftalarca etkisi altına almıştı.Hele ilk günler aklıma geldikçe gozlerim doluyordu. Sanırsam çok etkilenmiştim.

 

Günümüze kadar defalarca izledim ve her izlediğimde ağlarım her seferinde de aynı etkiyi bırakır bende. Dram filmi izlemeyi severim ve gelmiş geçmiş en iyi dram filmidir diyebilirim.

Babam Ve Oğlum Film Yorumu

Babam Ve Oğlum Film Yorumu Film 1980 darbesinde annesini kaybeden denizi ve daha sonrasında annesiz yaşadıklarını anlatıyor. Babasıyla büyümeye başlıyor ve babası zamanın da hapishane de hastalık kaptığı için durumu kötüye gitmektedir ve denize bakması için onu köye babasının yanına götürecektir.

Babasıyla gençken kavga etmiş ve evden ayrılmıştır. Aslında olaylar burdan başlıyor ağlamaya hazır olun ister istemez gözünüzden yaşlar dökülebilir. Denizin dedesi başta çok soğuk davranıyor ama içten içi torununa ısınıyor. Ona çizgi romanlar alıyor at sevdiriyor. Sadıkla da yavaş yavaş barışmaya başlıyorlar derken sadığın durumu gittikçe kötüleşiyor ve hastaneye yatırılıyor çok geçmeden ölüyor. Ve deniz babasız kalıyor ben bı aralar yarım görüyorum tabii ? Kısaca Babam Ve Oğlum Film Yorumu bu şekilde.

 

Babam Ve Oğlum Sevdiğim Sözleri

 

“Burda dureydim böyle, tam burda, böyle gollarımı açeydim iki yana. Tuteydim onu, tuteydim onu ben, getme diyeydim… Getme Sadık”

“Evlatlar, babalarını hep hatırlamak istedikleri gibi hatırlarlar”

“İnsan büyüyünce hayalleri küçülür mü, baba?”

“Baba! Yüreğim yangın yeri gibi biliyor musun? Gözü arkada kalmak böyle bir şey galiba.Kaç gündür onu itmek istiyorum bana sarılınca, beni sevmesin diye kaç gündür uğraşıyorum ama yapamıyorum”

“Bunlara kolay alışır insan; ama onu büyürken izleyememek, yanında olamamak, ilk kız arkadaşını göremeyecek olmak…”

Bir Cevap Yazın